Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi?

Mantık evliliği mi aşk evliliğimi

Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi? Sorusu, özellikle evlilik çağına yaklaşan kadın erkek herkesin sorduğu sorulardan birisidir. Her ne kadar bu sorunun cevabı kişilerin kendi görüş açılarına göre değişiyor olsa da, biz ikisi arasında bir mantık kıyaslaması yolunu tercih ettik.

Aşk Evliliği mi? Mantık Evliliği mi?

Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi? sorusuna cevap olarak verdiğimiz mantık karşılaştırmasını, maddeler halinde sıralayacak olursak şunları diyebiliriz.

  • Hangi Evlilik Tipine Yatkınsınız?

Aşk Evliliği

Aşk mı, Mantık mı ?

Önemli olan, sizin hangi evliliğe olan yatkınlığınızdır. Daha doğrusu karakterinizin, hangi evlilik tipine yatkın olduğudur. Eğer aşık olamayan ve aşkın olduğuna inanmayan biriyseniz, mantık evliliğini düşünebilirsiniz.

Şayet aşka inananlar arasında iseniz, doğru zaman ve kişiyi bulduğunuzda, aşk her zaman güzeldir.

  • Para Para Para mı?

Aşk mı para mı

Para mı? Aşk mı ? / Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi?

Elbette ki paranın hayatımızdaki önemi, tartışılmaz derecede büyük. Ancak ille de para diyenlerdenseniz, aşk evliliğinden ziyade mantık evliliğine daha yatkın hareket etmeniz mutluluğunuz açısından önemlidir.

Aşkın bir anda çıkageldiğini düşünecek olursak, “Yok ben zengin birine aşık olup, hem paraya hem aşka kavuşurum” deme lüksünüzün zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hangi konumda ve kime aşık olacağınızı, kestirmezsiniz. Ama tercihleriniz arasında ileride sevebileceğiniz maddi durumu iyi olan bir adayı bulundurabilirsiniz.

  • Samanlık Seyran Olur mu?

samanlık Seyran olur mu

Samanlığı Seyran Yapabilirmiyiz. / Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi?

Sadece paranın evlilik ve ilişkilerde, mutluluk getirmeyeceğini söylemiştik. “Ben sevdiğimle olayımda, samanlık seyran olur” diyorsanız, geçmişten günümüze olduğu gibi, günümüzde de samanlığın seyran olduğunu pek göremedik. Bu nedenle aşk her ne kadar önemli bir duygu olsa da, arada mantığı devreye koymakta da yarar var.

Zira ilk evlendiğinizde sorumluluğunuz kendiniz ve eşiniz iken, ileri ki süreçlerde çocuklarınızın sorumluluğunu da taşıyacağınızı unutmayın. Elbette parasız ve yoksul insanlarında, evlenip mutlu olmaları hakkıdır. Lakin sizin fikirlerinizde ileriye dönük bir ışık varsa, samanlık bir anda alev alabilir.

İkisi de, Hayatın Şartlarında Olmazsa Olmaz!

Aşk evliliği mi? Mantık evliliği mi? sorusunun finalinde net bir şekilde belirtelim ki, iki seçenekten birinin çok ağır basması mutluluk getirmeyecektir. Bu nedenle, iyi bir denge kurulması şarttır.

Sevip mutlu olacağınıza inandığınız ve en azından orta halli biriyle evlilik yapmak, doğru orantıyı kurmak için yeterli sayılabilir. Ancak özellikle evlilik gibi ciddi bir işte “ille de aşk ya da para para para derseniz, mutsuzluk kaçınılmaz sonlarınızdan birisi olacaktır.

Evliliğin ilk aşamasında paraya önem vermeyip samanlık seyran olurculardansanız, emin olun ki çocuklarınız olduğunda sonunuz büyük bir hüsran olabilir. Elbette ki ileri ki süreçte, refaha kavuşmanızda mümkündür. Ancak bu riski almak, çocuklarınız için üzülmenize de sebep olabilir.

Aşka inandığı halde zengin olsun yeterli diyenlerdenseniz, aşka inanan birisi için bu evliliğinde final sahnesinde gözyaşlarınızın dökülmesi kuvvetle muhtemeldir. Çünkü aşka inanan hiç kimse, duygusal bir ilişkide sadece parayla mutlu olamayacaktır.

Özetle söyleyecek olursak, ikisi içinde doğru bir orantı sağlamak mutluluğun anahtarını altın tepside getirecektir.