Erkekler Neden Aldatır?

Erkeklerin eşlerini aldatma oranlarına bakıp kadınların aldatma oranları ile kıyaslama yaptığımızda, erkeklerin maalesef ki daha çok ve sıklıkla aldattıklarını görmekteyiz. Ayrıca yine erkekler ve kadınların eşlerini aldatma kolaylıkları ele alındığında, burada da erkeklerin daha kolaylıkla aldattıkları görülmektedir. Kadınların tekrarlayıcı bir şekilde aldatıldığı, bilinen bir gerçektir. Peki Erkekler neden aldatır? Erkeklerin aldatma nedenleri nelerdir? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası, yazımızın devamında…

Erkekler Neden Aldatır?

 • Vasat Cinsel Hayat

Erkekler Neden altadır

Vasat Cinsel Hayat / Erkekler Neden Aldatır

Erkekler neden aldatır? Sorusuna verilecek ilk cevaplardan birisi, vasat olan cinsel yaşantı sebebiyle diyebiliriz. Erkekler genellikle eşlerinde bulamadıkları yatak heyecanını, başka kadınlar ile giderme yolunu tercih etmektedirler. Aslında bir süre sonra aldattığı kişiyle de aynı sorunu yaşayacak olsa da, aldatmanın verdiği heyecanla bunun farkında olmayarak aldatmaya devam edebilirler.

 • Eşinin Bakımsız Olması

Her ne kadar bakım erkekler için de şart olsa da, kadınların daha bakımlı olmalarının gerektiği muhakkaktır. Kadının bakımsız olması, erkeğin aldatma nedenleri arasında sıklıkla karşılaştığımız durumlardan birisidir.

 • Kilolu Kadınlar

Erkekler Neden aldatır

Kilolu Kadınlar

Dünya genelinde yapılan bir araştırma sonucunda, erkeklerin önemli bölümünün kilolu kadınlardan hoşlanmadığını göstermektedir. Bu sebeple eş ya da sevgililerini aldatanların ve hatta boşananların sayısı da oldukça fazla.

Erkekler kadının kilo vermek için çaba göstermemelerini, kendilerine önem verilmediği şeklinde algılamaktadırlar. Bu yüzden kadındaki aşırı kilo sorunu, erkeklerin aldatma nedenleri arasında oldukça önemlidir.

 • Kavgalar

Erkekler neden aldatır

Karıkoca Kavgaları / Erkekler Neden aldatır ?

Erkeklerin kadınlar tarafından fiziksel şiddet görmeleri çok nadir görülse de, kendilerin fiziksel şiddet uyguladıkları kavgalar dahi, erkekler neden aldatır? Sorusunun cevaplarındandır. Burada bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde, hangi taraf güçlü olursa olsun iki tarafta bir nevi psikolojik şiddete maruz kalmaktadır.

 • Eski Sevgilinin Ortaya Çıkması

Elbette tüm erkekler için geçerli olmasa da, eski sevgilinin bir anda ortaya çıkması da erkeklerin eşlerini aldatma nedenleri arasında yer almaktadır. Böyle durumlarda normalde aldatmaya meyilli erkeklerin %80’e yakını, eski sevgilileriyle yeniden etkileşim kurmaları halinde eşlerini aldatmaktadırlar.

 • İlgisizlik

Erkekler neden aldatır.

İlgisizlik / Erkekler Neden aldatır?

İlgi görmek, sadece kadınlara mahsus bir şey değildir. Erkeklerde eşlerinden, gereken ilgiliyi beklemektedirler. Erkek yapısına baktığımızda, daha fazla aldatmaya meyilli olduklarını görebiliriz. Bunun üzerine birde eşlerinin ilgisizliği ekleniyorsa, erkekler çok rahat bir şekilde eşlerini aldatabilmektedirler.

 • Cinsel Farklılıklar

Erkekler Neden aldatır.

Cinsel Farklılıklar / Erkekler Neden aldatır ?

Erkekler neden aldatır? Sorusunun önemli cevaplarından birisi de, genetik yapıdaki cinsel farklılıklardır. Yani erkeğin kadınlarla basit bir temasta ve hatta sözde dahi çabuk tahrik olması, erkeklerin eşlerini aldatma nedenleri arasında görülmektedir. Oysaki kadınlarda bu farklılıklar nedeniyle aldatma, daha az görülmektedir. Çünkü kadınlardaki cinsel güdüler, basit şeylerden tahrik olmayı engellemektedir.

 • Aşkın Bitmesi

  Erkekler Neden aldatır?

  Aşkın Bitmesi/Erkekler neden aldatır?

Erkeklerin geneli aşktan çok cinselliğe önem verse de, aşkın bitmesi sonucunda aldattıkları görülmektedir. Buradaki aşkın aynı zamanda, ilişkideki heyecan olduğunu da söylemek mümkündür. Hayatında duygusal anlamda heyecan arayan erkekler, bu nedenle daha çabuk aldatmaktadırlar.

 • Kadınlardan Gelen Teklifler

Çok sık yaşanmasa da kadının erkeğe çıkma ya da seks teklifi, erkeklerin daha çabuk aldatmasına sebep olmaktadır. Böyle beklenmedik bir teklif karşısında kendisini daha fazla önemseyen erkek, kuvvetli ihtimalle aldatmaya sıcak bakmaktadır.

 • Kısa Ayrılıklar

Erkekler neden aldatır? Sorusunun bir diğer cevabı da, herhangi bir sebepten dolayı eşinden ya da sevgilisinden ayrı kalmasıdır. Örneğin şehir dışına çıkmak, bu ayrılıklardan birisidir. Böyle durumlarda yalnızlığı fazla kabullenemeyen erkek, çareyi farklı arayışlara girerek bulmaktadır. Özellikle cinsel güdülerine kadınlar kadar hakim olamamaları, erkekler için bu konuda büyük bir eksikliktir.

 • Aşkı Aramak İçin

Erkeklerin eşlerini aldatma sebepleri arasında, aşkı aramakta sıklıkla görülmektedir. Aşık olmadan evlenmiş ya da aşkın bittiğine inanan erkekler, gerçek aşklarını aramak düşüncesiyle aldatmaktadırlar.

 • Madde ve Alkol Bağımlılıkları

Erkekler Neden aldatır.

Madde Bağımlılığı / Erkekler Neden aldatır?

Özellikle madde bağımlısı erkekler başta olmak üzere, alkol bağımlılığı da aldatma nedenleri arasındadır. Bu durumda maalesef ki her anlamda boşluğa düşmüş olan erkek, normal gününde dahi fazla sağlıklı düşünememektedir. Bu bağımlılıkların verdiği ruhsal çöküntü ile eşlerini aldatmaları, oldukça kuvvetlidir.

 • Duygusal Tatminsizlik Yaşanması

Erkeklerin büyük bölümünde aldatmanın ilk nedenleri arasında, duygusal tatminsizlik geliyor. Eş ya da sevgilisinde duygusal anlamda yeterlilik bulamayan erkek, çareyi eşini aldatmakta buluyor.

 

Aldatmak ya da Aldatılmak üzerine düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve teorileriniz var ise bizimle paylaşabilirsiniz. Kadınlar Neden Aldatır konulu yazımızı da inceleyerek bilgi paylaşabilirsiniz.