İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk buluşmada nelere dikkat edilmesi gerekli

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler kimileri tarafından önemsenmese de, özellikle bu buluşmanın yeni bir ilişkinin ilk adımını oluşturacak olması nedeniyle, kesinlikle büyük önem taşımaktadır.

O anın heyecanıyla pot kırmamak için, ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler listemizi okumanızı ve hatta ezberlemenizi tavsiye ediyoruz. Tavsiyelerimizi, kadınlar ve erkekler için ortak olarak listeleyeceğiz. Umarız ki o heyecana yenik düşmez ve ilk buluşmanız dolu dolu geçer.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle aşağıdaki verilen ipuçları, sizin yapmacık olacağınız anlamına gelmez. Çünkü ilk buluşmanın heyecanıyla, karşı tarafa olumsuz bir görüntü verme ihtimalinin de bulunduğunu unutmayın. Gerekirse o gün bazı hareketleriniz, her zamankinden daha farklı olsun. Tabi bunları yaparken olmadığınız gibi bir olarak davranmanızı da söylemiyoruz. Olduğunuz gibi olarak, bazı ters hareketleri yapmamanız için, tavsiyelerde bulunuyoruz.

Doğal Olun

İlk Buluşmada doğallık

Doğal Olun

Aşağıda vereceğimiz diğer ipuçlarını da dikkate alarak, mümkün olduğunca doğal olun. Olumsuz bir görüntü vermemek adına normal günden bazı tavırlarınız değişik olacak olsa da, genel anlamda bir doğallık sergilemek ilk buluşmada önemli olanlar arasındadır.

Gülüşlerinize Dikkat Edin

İlk Buluşma için Gülüşler

Gülüşlerinize Dikkat Edin / İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hiçbir kimse ilk buluştuğu kişinin, kahkaha ile gülmesinden hazzetmez. Özellikle başka insanların olduğu mekanlarda bunu yapmanız, sizi yanlış anlamasına sebep olabilir. Ve o anki görüşmeniz, belki de son görüşmeniz olabilir. Bu yüzden, ilk kez görüştüğünüz biriyle oturup kalkarken, her hareketinize dikkat etmek zorundasınız. Sonuçta aranızda henüz bir samimiyet, bulunmamaktadır.

Vücut Diline Dikkat Edin

İll buluşma da vucut dili

Vücut Dilinize dikkat Edin / İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut dili, ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında oldukça büyük önem taşıyor. Sizin farklı amaçlar güderek yapacağınız hareketinizin karşı tarafa yansıması, çok farklı olabilir. Bu nedenle de, yine yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir.

Kıyafet Seçimi

İlk buluşma da kıyafet seçimi

Kıyafet Seçimi

Kıyafet seçimi de, bu konuda büyük önem arz eden konulardan birisidir. Dikkatsiz ve özensiz kıyafet seçimleri, karşınıza önem vermediğiniz anlamı taşıyacaktır. Bu nedenle buluşmak için dar bir zaman yerine, daha geniş zamanları tercih etmenizde yarar var. Böylelikle tüm ilk buluşma için tüm hazırlıklarınızı, daha rahat bir şekilde yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Uzuvlarla Oynamak

İlk buluşmada burnunuz ile oynamayın

Uzuvlarınız ile oynamayın

İlk buluşmada kesinlikle yapılmaması gerekenler, özellikle burun ve kulak gibi uzuvlarınızla oynamamak olmalıdır. Karşı tarafa iğrenç bir görüntü vermemek adına, bu maddeye kesinlikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde karşınızdakiyle görüştüğünüz ilk ve son görüşmenizin, o görüşme olma ihtimali yüksektir.

Yenmesi Zor Şeyler Söylemeyin

İşl buluşma da yiyecek seçimi

Doğru Yemekler Seçin

İlk buluşmanız yemekli bir buluşmaysa, bu buluşmada zor yiyebileceğiniz şeyler ısmarlamamaya özen gösterin. Her ne kadar doğallıktan yana olsak da, henüz sizi tanımadığını unutmayın.

Aşırı Özgüven veya Utangaçlık

ilk buluşma utangaç

Utangaç olmayın

Özgüven sahibi veya kararında utangaç olmak iyiyken, ikisinin de aşırısı ise oldukça kötü bir durumdur. Özgüveninizi ilk buluşmada belli edebilirsiniz. Ancak aşırı özgüven sergilemek, ilişkinin başlamadan bitmesine sebep olabilir.

Telefonunuzu Bırakın

ilk buluşma da telefon ile oynamayın

Telefon ile Uğraşmayın

Telefonla sıklıkla ilgilenmek, onunla ilgilenmediğinizi ve hatta sıkılmadığınızı gösterir. Bu yüzden telefonla ilgilenmeyi, görüşmeniz bitene kadar bir kenara bırakmanızda fayda var.

Eski Sevgilinizden Bahsetmeyin

Sebep ne olursa olsun, kesinlikle eski sevgilinizden bahsetmeyin. Aksine onunla ilgili bir soru geldiğinde, geçmişin önemli olmadığını ve saygı çerçevesinde ayrıldığınızı söyleyerek geçiştirin. Her ne kadar merakla soruyor olsa da, içten içe kıskançlık besleyebilir ya da söylediklerinizden farklı anlamlar çıkarabilir.

Kendinizi Frenleyin

Ona önceden ya da o an aşık olsanız dahi, kesinlikle bunu belli etmeyin. Özellikle sözle ifade etmekten, kesinlikle kaçının. İlk buluşmadan sonra, daha romantik bir şekilde ifade etmeniz çok daha uygun olacaktır.

İsmini Yanlış Söylememeye Dikkat Edin

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler şeylerden birisi de, ismini yanlış söylememeye dikkat etmektir. Sizi ne kadar beğenirse beğensin, bu yüzden önemli bir garipseme yaşaması muhtemeldir.