Kadınlar Neden Aldatır?

kadınlar neden aldatır

Hiçbir erkeğin başına gelmesini istemeyeceği şeylerin başında, kadını tarafından aldatılması gelmektedir. Aslında hepimizin çok iyi bildiği kadınlar neden aldatır? Sorusunun cevaplarını, sizler için bir araya topladık. Aşağıda kadınlar neden aldatır? Sorusunun cevapları, kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar neden aldatır

Kadınlar Neden aldatır

İlkel devirlerden beri kadın ya da erkeğin başına gelmesini istemeyeceği en kötü şey, mutlaka ki aldatılmaktır. Erkekler bu sorunun geniş kapsamlı cevabını ararken, birçok kadında erkekler neden aldatır? Sorusuna cevap aramaktadır. Cinsiyet fark etmeksizin bir insanın hayatında yaşayabileceği en önemli kopuş noktası olan aldatılmak, toplumsal birçok sorununda habercisidir.

Peki kadınlar neden aldatır?

 • Aşağılanmak

Maalesef ki bir kadına fiziksel şiddetten daha ağır uygulanabilecek en aşağılık uygulama, kadının erkek tarafından aşağılanmasıdır. Erkeğe oranla daha kırılgan yapıya sahip olan kadınların aşağılanması, kadında onarılması mümkün olmayan tahribatlara yol açmaktadır. Bunun bir neticesi olarak da kadın ya intikam için, ya da hak ettiği değeri ve saygıyı başkasında bulmak için aldatmaktadır.

Her ne kadar evli iken başkasıyla birliktelik kurmakta, aşağılanmak kadar aşağılık bir duygu olsa da, bilinçaltı psikoloji aldatmaya sürüklemektedir.

 • İlgisizlik

 

Kadınlar neden aldatır? Sorusuna verebileceğimiz bir diğer önemli sebep ise, ilgisizlik olarak öne çıkmaktadır. Böyle durumlarda kadın yine kendisini değersiz hissedecek ve kendisine ilgi gösterip değer verdiğini düşündüğü biriyle aldatma yolunu tercih edebilecektir.

Kadınların aldatma nedenleri arasında önemli yer tutan ilgisizlik, genellikle muhatabının aldatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

 • Beklentiler

Evlilik öncesinde erkeğin gerekli ve gereksiz vaatlerini evlilik sürecinde yerine getirememesi, kadınların aldatma sebepleri arasında yer almaktadır. Bu beklentileri sadece maddi beklentiler olarak değil, aksine manevi ve duygusal beklentiler olarak düşünmek çok daha doğru olacaktır.

 • Bakımsızlık

Her ne kadar kadınlarda daha önemli olsa da, erkeklerde bakımsızlıkta kadın neden aldatır? Sorusuna muhatap cevaplar arasındadır. Bakım aşk ve ilişkiler için, kadın kadar erkeğe de gerekli olan özelliklerden birisidir. İster kadın olsun ister erkek, hiç kimse leş gibi kokan ve temizlikten uzak olan bir erkeğin yatağına girmek istemez. Bu nedenle erkeklerde, kadınlar kadar bakımlı olmalıdır.

Bakım denilince akla her ne kadar temizlik gelse de, kılık kıyafet bakımı da oldukça önemlidir.

 • Maddi İmkansızlıklar

Bir kadının erkeği aldatma nedenleri arasında izah edilemeyecek ve en aşağılık olanı, maddi imkansızlıklar nedeniyle erkeğin aldatılmasıdır. Hayatın müşterek olduğu günümüzde, refah düzeyinin iyi olması kadın için de faydalıdır. Bunun aksi durumlarda da, ağır yüklerin birlikte omuzlanması gerekmektedir.

 • Heyecanını Kaybetmiş İlişkiler

Heyecanını yitirmiş ilişkiler de, kadınlar neden aldatır? Sorusunun cevaplarından birisidir. Zira kadınlarda ilişkilerinde, en az erkekler kadar heyecan beklemektedirler. Bu heyecanın kısa sürede yok olması, evliliğin temeline konulan dinamitlerden birisidir.

Aşk ve ilişkiler için heyecanı canlı tutmak, zannedildiği kadar zor olmayıp çok basit şeylerle ilişkinizin heyecanı koruyabilirsiniz.

 • Eşi Tarafından Aldatılmak

Kadınların aldatma sebepleri arasındaki önemli maddelerden birisi de, kadının eşi tarafından aldatılmasıdır. Aldatılan kadınların önemli bölümü, bunu hazmedemeyerek eşinden intikam almak için kocasını aldatmaktadır.

 • Aşk Aramak İçin

Kadınların aşk olmadan evlenmeleri sonucunda, sayı olarak az olsa da eşlerini aşkı aramak aldattıkları görülmektedir. Bu durumda olan kadınlar, eşlerinin çok iyi bir insan olduklarını düşünse de, aşkı bulamadıkları için aldatırlar. İşin ilginç yanıysa bu aldatmayı, masumane bir davranış olarak kabul etmeleridir.

 • Fiziksel Şiddet

Duygusal şiddetin yanı sıra, fiziksel şiddette kadınlar eşlerini neden aldatır? Sorusunun en önemli cevapları arasındadır. Bu madde de, en sık görülen aldatma nedenleri arasında yer almaktadır.

 • Kıskançlık

Kendi eşinden ilgi göremeyen kadınlar, arkadaşının kocasının arkadaşına olan ilgisini görerek kıskanıyor. Eşinin arkadaşının karısına karşı ilgi göstermesi durumunda da, aynı kıskançlık söz konusu. Bu kıskançlık neticesinde, eşinin arkadaşıyla ya da kendi arkadaşının kocasıyla eşini aldatıyor.

 • Cinsellikten Uzak Kalmak

Kadının eşiyle arasındaki cinsel problemler, kadınlar neden aldatır? Sorusunun cevapları arasındadır. Cinsel hayatın çeşitle nedenlerle vasat kaldığını düşünen kadınlar, kaybettiği cinsel heyecanı yakalamak için eşini aldatabilmektedir.